در مقالات قبلی با تفاوت های مبل استیل و راحتی آشنا شدیم، حالا ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که مبل استیل و مبل کلاسیک چه تفاوت هایی دارند؛
در این مقاله به پاسخ این سؤال پرداخته‌ایم که تفاوت مبل استیل با کلاسیک چیست و این دو نوع مبلمان چه فرقی با یکدیگر دارند؟ با ما همراه باشید.

از آنجایی که مبلمان نقش مهمی در دکوراسیون داخلی منزل دارد، در هنگام انتخاب آن دقت زیادی باید به خرج داد.
در ایران به طور کلی سه دسته مبل مورد استفاده است.

  • مبل کلاسیک
  • مبل راحتی
  • مبل استیل

تفاوت ها و شباهت های مبل کلاسیک و مبل استیل

در مطالب قبلی به این سؤال که مبل استیل چیست پاسخ داده و گفتیم که مبل استیل یا همان سلطنتی، یکی از انواع مبلمان
پرطرفدار در بین ایرانیان بوده و به دلیل ویژگی‌های خاص خود، طرفداران خاصی نیز دارد.

از ویژگی‌های بارز مبلمان استیل می‌توان به طرح‌های به‌کاررفته در دسته‌ها و پایه‌های این نوع مبلمان و کنده‌کاری‌هایی که با ظرافت خاصی ایجاد شده‌اند، اشاره کرد.

همین‌طور با توجه به اینکه در ساخت قاب مبلمان استیل از چوب زیادی استفاده می‌شود، این نوع مبلمان نسبت به سایر مبل‌ها سنگین‌تر هستند.

 

مبل کلاسیک
مبل کلاسیک

اما تفاوت مبل استیل با مبلمان کلاسیک در چیست؟

مبل کلاسیک شباهت زیادی به مبل استیل داشته و درعین‌حال، این دو مبل تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارند.
در طراحی مبل کلاسیک معمولاً از اصول و قواعد سنتی پیروی می‌شود که علاوه بر اصالت، با سلیقه، زندگی و شرایط امروزی نیز سازگاری دارد.
ازجمله ویژگی‌های مبل کلاسیک می‌توان به کنده‌کاری‌ها و طرح‌های زیبا و با ظرافت اشاره کرد؛ اما این طرح‌ها نسبت به مبلمان سلطنتی ساده‌تر هستند.

از طرفی نیز معمولاً چوب به‌کاررفته در مبلمان کلاسیک نسبت به مبل‌های استیل کمتر است و به همین دلیل وزن مبل کلاسیک نسبت به مبل استیل کمتر بوده و در شرایط یکسان نیز قیمت آن نسبت به مبلمان استیل کمتر است.

یکی دیگر از تفاوت‌های مبلمان استیل با کلاسیک تعداد مبلمان عرضه‌شده در ست‌های این دو نوع مبلمان است؛ چراکه مبلمان استیل معمولاً به‌صورت ۹ نفره و در قالب یک کاناپه سه نفره، چهار مبل و دو صندلی میزبان عرضه می‌شوند، در حالی که مبلمان کلاسیک معمولاً به صورت هفت نفره و برای مثال در قالب کاناپه سه و دو نفره همراه با دو مبل تک نفره به فروش می‌رسند.

به همین دلیل نیز از این نوع مبلمان برای خانه‌های کوچک‌تر که تعداد مبل کمتری در آن‌ها مورد نیاز است استفاده می‌شود.

در کل نیز در رابطه با تفاوت مبل استیل با کلاسیک می‌توان گفت که این دو نوع مبل تقریباً شبیه به یکدیگر هستند، با این تفاوت که مبل کلاسیک نسبت به مبل استیل یا سلطنتی سبک‌تر و ساده‌تر بوده و قیمت آن‌ها نیز نسبت به مبلمان استیل کمتر است.

 

 

 

در این مقاله با معیارهای انتخاب مبل پارچه ای و مبل چرمی آشنا میشوید.